Umre Vizesi İçin Gerekli Belgeler

1) En az 1 yıl geçerlilik süresi olan yeni çipli pasaport

2) 2 adet vesikalık fotoğraf

3) Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası olacak)

4) Evli olup eşi ile beraber seyahat edecek 45 yaş altı bayan misafirlerimiz için “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği” veya evlilik cüzdanının noter tasdikli fotokopisi

*45 Yaşın Üstündeki Bayanlar için, 1. 2. ve 3. maddelerdeki evraklar yeterlidir. 

45 yaş altında olup eşi yanında olamayacak bayanlar ancak 1.derece erkek akrabalarıyla umreye gidebilirler. 45 yaşın altındaki bayanların, yanlarında bir mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan’a gitmelerine Suudi Devleti tarafından izin verilmemektedir.

45 Yaş Altı Bayanlar için Gerekli İlave Evraklar

– 45 yaş altı bayanlar için mahreminin yakınlık derecesini belirten ve akrabası olduğuna dair Nüfus Müdürlüğü’nden alınan “Nüfus Kayıt Örneği” aslı.

– Evli ise eşinden, bekar ise de babasından Umre ‘ye gidebileceğine dair noterden alınacak Muvafakatnamenin aslı (baba yoksa diğer erkek aile bireylerinden alınabilir)

– Yalnız giden bayana mahrem olacak şahsın (Baba / Kardeş / Amca / Dayı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) vereceği noter tasdikli Taahhütnamenin aslı.

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ
Ben Yaşar Türk eşim Ayşe Türk’ün Umre amacı ile Suudi Arabistan’a (babası / kayınbabası / oğlu / yeğeni / amcası / dayısı) Mehmet Türk ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ
Ben Yaşar Türk ( annem / halam / teyzem / yeğenim / kayınvalidem / gelinim) Fatma Türk’ü beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

* Yukarıdaki Muvafakatname ve Taahhütname metinleri örnek olarak verilmiştir. Örnek metinlerde bulunan isimlerin yerine kendi isminizi ve yakınlarınızın ismini yazın.

Çocukların Gidebilmesi için İstenilen Şartlar

– 8 yaş altı çocuklar ancak baba veya anneden birisi ile birlikte Umre ‘ye gidebilirler.

– 8-17 yaş arası çocuklar anne, baba veya birinci derecede akrabayla Umre ‘ye gidebilirler.

ÖNEMLİ NOT: 
Vize için gerekli evrakların bir ay öncesine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Suudi Arabistan Krallığı Hac Bakanlığınca alınan karar gereği, bir umre sezonu içerisinde umre ziyareti gerçekleştirerek yine aynı umre dönemi tekrar umre ziyareti yapacak misafirlerin, 2 bin riyal vize harç bedeli ödemeleri gerekiyor.